• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Odwiedź Węgry!
Europa Środkowa bez wątpienia jest regionem w którym znajdziemy całe mnóstwo interesujących krajów. Polska należy tutaj naturalnie do zdecydowanie najlepszych przykładów, choć z drugiej strony dobrze jest czasami wybrać się za granicę, bo z powodu niewielkich odległości nie wydamy na to zbyt wielkich pieniędzy a równocześnie będziemy mogli w taki sposób zobaczyć sporo interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najbardziej godnych uwagi propozycji z pewnością należą tu Węgry, znajdujące się stosunkowo niedaleko od Polski – oddziela nas jedynie Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak możemy w nim znaleźć zarówno wiele pełnych uroku miast jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi oferowanymi przez siebie zabytkami jest w stanie dosłownie zachwycić osoby z nawet najbardziej wygórowanymi wymaganiami. W kwestii środowiska naturalnego do zdecydowanie najciekawszych miejsc należy tu słynne jezioro Balaton, które jest największym zbiornikiem wodnym tego typu w tym regionie Europy.
Podsumowując, Węgry bez wątpienia mają do zaoferowania mnóstwo ciekawych rzeczy. Bardzo ciekawy może być również fakt, że Polacy i Węgrzy związani są ze sobą wspólną historią oraz wielowiekową przyjaźnią, więc wakacje w tym kraju będą jeszcze atrakcyjną propozycją dla każdego z nas.

Categories: Turystyka

Comments are closed.